jak zrobić pompon z włóczki

Jak zrobić pompon – instrukcja

Pompon to ozdoba wykonana z miękkiego materiału, takiego jak włóczka, kawałki krepiny, papieru, futra lub sztucznego materiału. Pompony są popularne jako dekoracje do czapek, szalików, kapeluszy, butów, torebek i innych akcesoriów modowych. Te puchate kulki można używać nie tylko do ozdabiania wierzchu zimowej czapki. Pompon może także pełnić rolę dekoracji na rogach poduszek czy dziecięcych kocyków, a nawet świetnie wyglądać jako ozdoba na ścianie. Możliwości zastosowania są niezliczone – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Ale jak zrobić pompon, aby był estetyczny i nie rozpadł się?

Wykonanie pompona samemu

Wykonanie dekoracyjnego pompona z włóczki to zadanie niezwykle proste, które poradzi sobie nawet dziecko. Potrzebne będą jedynie włóczka, kawałek kartonu i nożyczki.

To też świetny sposób na wykorzystanie resztek włóczki.

Samodzielne tworzenie pomponów jest niezwykle łatwe i może być świetną zabawą dla najmłodszych. Aby nie zniechęcić dzieci, warto wprowadzić pewne modyfikacje w procesie tworzenia tych kulek. W podstawowej instrukcji wycina się dwa kółka z kartonu z dziurą w środku. My przedstawimy Wam prostszy sposób. Dzięki temu nie trzeba będzie przeciskać włóczki przez małą dziurkę, co dla najmłodszych może być uciążliwe.

Jak zrobić pompon – prosta instrukcja

Przygotuj sobie nożyczki, włóczkę w jednym lub kilku kolorach i kartonik. Od wielkości Twojego kartonu będzie zależeć wielkość Twojego pompona. Wszystko gotowe? Zatem zaczynamy.

Potrzebny czas: 20 minut

Pompon z włóczki – prosty sposób

 1. Przygotowanie materiałów

  W ten instrukcji nie będziemy wycinać kółek z kartonu. Zamiast tego wytnij prostokąt z rozcięciem na szerokość ok. 1 cm i długość mniej więcej do połowy kartonu.jak zrobić pompon

 2. Nawijanie włóczki

  Po przygotowaniu kartonika, zabieramy się na owijanie go włóczką. Oplącz kartonik na całą szerokość. Jeśli chcesz, żeby Twój pompon miał kilka kolorów, połącz różne kolory włóczek. Dwa końce włóczki połącz pętelką i owijaj na kartonik.

 3. Zakończenie nawijania

  Gdy stwierdzisz, że nawinąłeś już wystarczającą ilość włóczki, musisz zawiązać pompon. W tym celu przewlecz osobny kawałek włóczki przez wyciętą w kartoniku szparę i zawiąż ją wokół nawleczonej włóczki na supeł. jak zrobić pompon krok po kroku

 4. Ściągnij włóczkę z kartonika

  Zawiązaną włóczkę ściągnij z kartonika, a następnie przetnij w miejscach łączeń. Nitki ułóż w kulkę. W razie potrzeby przytnij nierówne i wystające nitki.przytnij pompon nożyczkami

 5. Pompony DIY

  W ten oto sposób wykonaliśmy pompon w prosty sposób. proste pompony z włóczki instrukcja