zabawki dla psa

Zabawka dla psa – drugie życie starych ubrań

Zabawka dla psa nie musi kosztować krocie, mimo iż jest obecnie ogromny wybór akcesoriów dla zwierząt, możemy wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli nie chcecie wydawać krocie na zabawki dla swojego pupila to koniecznie zobaczcie jak to zrobić całkowicie za darmo. Zabawki dla psów kosztują, a jeśli zależy nam na wysokiej jakości i na bezpiecznych materiałach w rezultacie musimy liczyć się z cenami rzędu 60-100 zł. Zazwyczaj kupujemy kilka zabawek, a każda posłuży nam około paru tygodni, zależy od psiego osobnika i jego kreatywności. W sakli roku robi się duża suma.

Spójrzmy teraz na inną sprawę, a mianowicie piętrzącą się ilość niepotrzebnych ubrań w naszych szafach, jeśli mamy małe dzieci, to problem jest jeszcze większy. Zazwyczaj nie mamy co z nimi zrobić, trudno je też sprzedać bo rynek pęka w szwach od używanych ubrań. Z pewnością każdy z nas zna problem piętrzących się stosów ubrań. Myśląc o naszej planecie i z szacunkiem dla naszego portfela warto zastanowić się nad ideą recyklingu ubrań. Starajmy się myśleć bardziej ergonomicznie i zminimalizujmy nasze śmieci oraz wydatki. Wszak nie zawsze nowe znaczy lepsze, a w tym wypadku jest zupełnie na odwrót. Jeśli chcecie zgłębić temat i być bardziej eko przeczytajcie artykuł o tym jak dbać o środowisko.

Użycie starych ubrań może okazać się lepsze i zdrowsze dla naszych pupili. Dlaczego? Noszone ubrania i wyprane wiele razy mają dużo mniej chemicznych substancji pochodzących z procesu barwienia niż nowe, dlatego są bezpieczniejsze dla zwierzaków, które tarmoszą w swoich pyskach to co znajdą. Ta zasada jest dobra również dla naszego zdrowia, a zwłaszcza dla naszych dzieci, które jak wiadomo są wrażliwsze niż my dorośli.

W dzisiejszym poście zobaczycie jak w łatwy sposób nadać drugie życie starym ubraniom. Zobaczycie jakie jest to proste i nie zajmie wiele czasu.

Zobacz także:

Jak zrobić zabawki dla psa – zabawka dla psa DIY

1. Potrzebujemy:

  • stare ubrania, np. stare spodnie dzianinowe rozmiar s i małe dziecięce, ponieważ mają ciekawą aplikacje z oczami
  • małą piłkę twardą, aby psiak mógł ją trochę pomęczyć
  • małą reklamówkę, która da efekt szeleszczenia
  • nożyce
  • szpilki
  • maszyna do szycia

Zaczynamy!

2. Zabawka dla psa ze starych ubrań – pomysł pierwszy

3. Zabawka dla psa ze starych ubrań – pomysł drugi

Przystępujemy do zrobienia kolejnej zabawki, w tym wypadku nie będzie nam potrzebna już maszyna do szycia.

Jeśli spodobało wam się tworzenie zabawek dla swojego pupila, zapraszam do zapoznania się postem, w którym znajdziecie jak zrobić pościel dla lalki. W tym wypadku możecie użyć zalegających ubrań.