Jak zrobić zabawki dla psa - instrukcja szycia

Jak zrobić zabawki dla psa? – zabawka dla psa diy

Lubisz robić rzeczy wykorzystując do tego własne ręce? Chcesz zrobić przyjemność swojemu psu nową zabawką, ale wydawanie na to pieniędzy nie bardzo Ci odpowiada? Zobacz co można uszyć z resztek materiału. Jeżeli nie lubisz marnowania resztek, to zabawka dla psa diy jest czymś dla Ciebie. Zobacz poniższą instrukcję wykonania zabawki z której ucieszy się każdy piesek.

DIY zabawka dla psa

Psy lubią różnego rodzaju pluszaki, szarpaki i zabawki węchowe, które zaangażują ich uwagę na dłuższą chwilę. A co za tym idzie, pozwolą oderwać się od domowej nudy i rutyny. A także zajmą psią głowę, co sprawdzi się zwłaszcza przy szczeniakach, które są naprawdę niezmordowane jeśli chodzi o zabawę.

Do wykonania pluszaka-pająka, którego instrukcję szycia przygotowałam, potrzebujesz zaledwie kilku rzeczy, ich listę znajdziesz poniżej. Cały proces szycia nie powinien zająć Ci dłużej niż dwie godziny, nawet jeżeli masz niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie. Tak wiec zarezerwu sobie chwilę czasu. Może psi przyjaciel zechce Ci towarzyszyć i ogrzewać stopy podczas pracy? Nie pozwólmy mu czekać.

Materiały potrzebne do wykonania

Zabawka dla psa diy – potrzebne materiały

Zabawka dla psa diy jest łatwa do wykonania. Jeżeli posiadasz maszynę do szycia, to przygotowanie reszty z potrzebnych materiałów nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Zabawka dla psa diy to również świetny sposób na recycling i zadbanie o środowisko.

 • sztuczne futro lub tkanina polarowa – ok 0,25 mb
 • tkanina palermo na łapki pająka – ok 2,5 mb
 • wypełnienie antyalergiczne sylikonowe
 • nożyce
 • maszyna do szycia
 • igła i nitka
 • kartka papieru
 • ołówek lub pisak

 1. Przygotuj potrzebne materiały.

  Naszykuj materiały, najlepiej w dwóch kolorach. Na grzbiet idealne będzie sztuczne futerko, natomiast nóżki i brzuch najwygodniej będzie Ci się szyło z niezbyt cienkiego materiału. Jeżeli na nogi pająka wybierzesz tkaninę o większej gramaturze, to nie trzeba będzie trzeba dodatkowo ich wypełniać.

 2. Zaplanuj pracę.

  Na kartce narysuj zabawkę w proporcji 1:1. Następnie narysuj szablon korpusu pająka i wytnij go, tak aby móc później odrysować go na materiale. To samo zrób z nogami pająka.

 3. Odrysuj szablony na materiałach.

  Jeżeli decydujesz się, tak jak ja, grzbiet i brzuch pająka uczyć z innych tkanin, to odrysuj szablon na materiałach zostawiając obrys na mniej więcej 0,5 cm na szew. następnie odrysuj szablony nóg x 2 (góra i dół).

 4. Zacznij szycie.

  Najlepiej zacznij od szycia odnóży. Kiedy już będziesz mieć wszystkie 6 nóg pająka, wywróć je na lewą stronę. Aby wypchać ostre zakończenia możesz posłużyć się ołówkiem. Włóż go to zszytej nogi i wypchnij zagnieciony materiał.Zabawka dla psa diy - jak uszyć

 5. Przymocuj nogi.

  Przypnij nogi pająka do wierzchniej części brzucha z pomocą szpilek, a następnie przyszyj je ściegiem prostym.

 6. Dodaj brzuch.

  Przyłóż dwie zewnętrzne części: grzbiet i brzuch do siebie i zepnij szpilkami. Nogi schowaj do środka, tak, aby nie zostały przypadkowo przeszyte. Zszyj dwie części zostawiając niewielki otwór – około 6-7 cm długości.

 7. Wypełnij brzuch pająka.

  Do zostawionego otworu włóż wypełnienie silikonowe i zaszyj otwór ręcznie ściegiem krytym. Zwróć uwagę, żeby szew był mocny. Dzięki temu zabawka przetrzyma tarmoszenie, noszenie w pysku i lizanie.

Twój piesek z pewnością ucieszy się z nowej zabawki. Mam nadzieję, że Tobie również wykonanie jej sprawiło trochę przyjemności.

zabawka ze starych ubrań

Zapraszam Cię także do innego artykułu, gdzie objaśniam, jak zrobić zabawkę dla psa ze starych, niepotrzebnych ubrań.