zakładka do książki diy inspiracje

Zakładka do książki DIY. 24 Inspirujące POMYSŁY na zakładki do książek + DARMOWE zakładki do pobrania!

Zakładka do książki diy jest nie tylko praktycznym narzędziem, które pomaga wrócić do ostatnio czytanej strony. Może być również wyrazem kreatywności i osobistego stylu. W obecnym, zabieganym świecie, gdzie elektroniczne czytniki często zastępują tradycyjne książki, tworzenie unikalnych zakładek do książek staje się ciekawym hobby. To także sposób na uświadomienie sobie, że czytanie jest przyjemnością, której warto poświęcić trochę uwagi.

Dziś przedstawimy kilka prostych pomysłów na zakładki do książek, które łatwo zrobisz samodzielnie w domu. Jeśli jesteś fanem ręcznie robionych rzeczy, miłośnikiem kolorowych materiałów, a może zwolennikiem minimalistycznych projektów, znajdziesz tu dla siebie masę inspiracji. Zainspiruj się i zabieraj do pracy nad własnymi zakładkami!

Zakładka do książki DIY – suszone kwiaty i nie tylko

Zakładka do książki to przedmiot używany do oznaczania miejsca, w którym przerwaliśmy czytanie. Umożliwia nam to łatwy powrót do tej strony w przyszłości. Najczęściej jest to pasek czy kawałek materiału, który wkładamy między kartki książki. Możemy wyróżnić zakładki z różnych materiałów, takich jak: tkanina, papier, plastik, skóra naturalna czy też metal. Zakładki mogą być proste lub ozdobne, w zależności od tego co kto lubi. Oprócz praktycznego zastosowania, zakładki do książek często stanowią również wyraz osobistego stylu czytelniczego i mogą być zbierane jako kolekcjonerskie przedmioty lub prezenty dla innych miłośników książek.

zakładka do książek jak zrobić

diy zakładki do książek

suszone kwiaty zakładki do książki diy

diy zakładki do książki kwiaty

suszone kwiaty jako zakładka do książki

zakładka diy malowane rośliny

Jak zrobić zakładkę do książki?

Obecne zakładki do książek są bardzo powszechnie dostępne w różnych formach i stylach. Od prostych, drukowanych, plastikowych pasków po ręcznie robione dzieła sztuki. Trudno wskazać jedną osobę jako konkretnego wynalazcę tych pomysłów. Można powiedzieć, że zakładki do książek to elementy, które powstały na przestrzeni wieków w odpowiedzi na potrzeby osób czytających.

zakładki do książki diy akwarelowe

delikatne zakładki do książki diy

malowane zakładki do książki diy

zakładka do książki diy krok po kroku

zakładka do książki diy

akwarela zakładki do książki

Zakładka do książki diy dla dzieci


Zakładki dla dzieci mogą być kreatywne, zabawne i jednocześnie praktyczne. Dzieci lubią akcesoria z ulubionymi postaciami z bajek lub słodkim zwierzątkami. Warto by zakładka taka miała piękne kolory i dziecięcą grafikę.

motyw lisków zakładki diy

rysowane zakładki do książek

Jak zrobić zakładki do książek? DARMOWY szablon zakładki do książek DIY

Mamy dla Was przygotowane 4 wzory zakładek do książek! Wystarczy je wydrukować na papierze. Najlepszy, wyborem będzie papier sztywny o większej gramaturze. Z racji, że zakładka ma być ozdobą i ma posłużyć jakiś czas, warto wybrać piękny papier w sklepie biurowym.

zakładka do książki diy

Zakładka DIY. Różne techniki wykonania zakładek

zakładka do książki ze zdjęć

osoba z książką i zakładką

zakładka do książki w stylu halloween

scrapbooking zakładka  do książki diy

graficzne zakładki do książek diy

minimalistyczna zakładka do książki

diy zakładki książki graficzne

artystyczna zakładka do książki ręcznie robiona

haftowana ręcznie robiona zakładka do książki

Przy okazji zapraszam Cię do przeczytania artykułu Kartki na Dzień Mamy ręcznie robione.